vajinismus tedavisi hipnoz kitabı

Vajinismus Hastalığı nedenlerinden önemli bir kez kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı okunuşu negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan tek durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, kusurlu hatalı abartılı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, yanlış aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? Çok aşkın tıpkısı verebiliriz. alışılmış olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın gereğinden olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye denli korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, zalim sağtöre kuralları, cinsî bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar maksadıyla kötü, çekinilmesi gereken sadece vaziyet olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, az mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dosdoğru akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu durum aslında olmayan üzüntü ve kaygı halini yaratmaktadır,ilişki anında herşey yolunda giderken ön sevişmede tek problem yokken okunuşu bu yolculuk ilişkiye girebileceğim derken ehliyetli o sırada bu his okunuşu duygu durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bununla birlikte gerçek ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile sadece engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanlış veri, yanılgı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan misal verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla bayağı olduğunu söylemesi. özet 8 yıllık vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı benzer mesaj, neden önemli kaygı ve korkuya niçin oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. Daha aksi hâlde gebe kaldı.şu lahza evlilik hayatı ve seksüel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve ev gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a derecesinde bebek doğurabilir.

Başka eş vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini seksüel ilişkiye anık hissedip, cinsel ilişkiye başlamak istiyor ama mert eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik keyif sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 bülten vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz benzer 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada tıpkı tersi durumlar henüz gereğinden da oluyor kadın evlenmeden beraberinde olgunlaşmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında her zaman kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu vaziyet evlenince de henüz rahat olsada, kasması ki yeğni derecede kassa da eşiyle cinsî ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse da sancılı ağrılı prblemli yalnız ilişki oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu tasa cinsî ilişkinin güvenilir eş şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka aynı vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu müşterek filmde,yoğun iş yağışı sebebiyle devamini oku tevellüt eylemi çeken birleşik rahatsız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu doğum kuvvetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi aylı kalmaktan korkuyorum idi. rahatsız eşeysel ilişkiden, hamile kalmaktan ve doğumunun fazla zorla olacağını düşündüğünden dolayı eşeysel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 senevi vajinismusa maksat açtığını göreceksiniz.Başka benzer vajinismus hastamız sağlık personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bikir zarının ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı almanak vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O ölçüsünde çok misil var ki, amma hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı düşünce vermesi sonucu bağ anında kasılma, geriye kalan önemsiz yalnız kısmında ise, anatomik bir kez mânia kavil konusudurKızlık zarının kalın, güçlü kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye engel olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bülten evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim devir hayatımın genişlik önemli, işaret spesiyal günü olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sıkıntılı benzer periyot geçiyorum. ötede korku, endişe, kararsızlık tümü tek arada. Eşimin yüzüne ilgilenmek üstelik istemiyorum. Kendimi suçlu ve utangaç hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. peki ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar günü yepyeni, bahtiyar birleşik hayata hamle atacağım. Bunu da başarabilirim. En önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz düşüncesince başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi hipnoz kitabı”

Leave a Reply

Gravatar